Strona główna

Masaże

Kwalifikacje

Opinie

Cennik

Promocje

Artykuły

Spotkania

Galeria

Wydarzenia

Kontakt

Owoce pomarańczy - nawiązują do leczniczego działania masażu antycellulitis, który wykonuję w Gabinecie Masażu w Krakowie

Masaż antycellulitis

 

Cellulitis - obrzękowo-włókniejące zwyrodnienie tkanki podskórnej - do niedawna był traktowany wyłącznie jako defekt kosmetyczny. Obecnie z punktu widzenia medycyny jest to miejscowa choroba metaboliczna, która zaczyna się głęboko w tkance podskórnej. Dotyczy komórek tłuszczowych i mikrokrążenia w okolicy bioder, ud, brzucha, rzadko ramion i biustu. Skóra przybiera charakterystyczny wygląd skórki pomarańczowej. Mechanizm powstawania cellulitu jest ściśle związany z zaburzeniami mikrokrążenia. Obrzęknięte tkanki uciskają naczynia krwionośne powodując zaburzenia mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej, a to z kolei powoduje niedokrwienie komórek tłuszczowych. W wyniku niedoborów tlenu i składników odżywczych komórki tłuszczowe wytwarzają i gromadzą w swym wnętrzu substancje toksyczne, przez co zwiększają swoje rozmiary nawet wielokrotnie.

Duże znaczenie dla rozwoju cellulitu ma też układ limfatyczny. Za usuwanie substancji toksycznych i odprowadzanie ich do węzłów chłonnych odpowiedzialna jest krążąca po organizmie limfa. Natomiast sprawne działanie układu limfatycznego zależy w dużej mierze od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Sprawny układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych, pośrednio zapobiegając powiększaniu się cellulitu.

Stosując masaże usprawniamy układ krążenia i układ limfatyczny. Możemy wspomóc skuteczność zabiegu również przez zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów kosmetycznych.

 

 

Opracowano na podstawie materiałów opublikowanych w LNE 2/2004, str. 25.

 

 

Created by Marzena Roman & Adam Roman, 2006

Photo by Adam Roman

Last modified: 23.10.2010

All rights reserved

 

Strona główna

Masaże

Kwalifikacje

Opinie

Cennik

Promocje

Artykuły

Spotkania

Galeria

Wydarzenia

Kontakt